Nominál: 100 Dollars
Průměr: 130 mm
Hmotnost: 3110 g (100 oz)
Ryzost: 999/1000 Ag
Provedení: Proof
Hrana: vroubkovaná
Náklad: pouze 400 ks
Emise: 2008
Emitent: Cookovy ostrovy
Stouncová stříbrná mince - škuner Preussen
V sérii Plachetnice 20. století jsme Vám nedávno prostřednictvím našich stránek - zlataky.cz - nabídli zlatou stouncovou minci Thomas W. Lawson a France II., které se staly obrovským hitem ve světě numismatiky a investic!
Nyní můžete vlastnit tyto unikátní stouncové mince taktéž ve stříbře! Exkluzivní zlaté a stříbrné stouncové mince vydané v sérii Plachetnice 20. století jsou naprostým unikátem a jen velmi těžko budete ve světě hledat jejich ekvivalent!
Stříbrná mince Preussen, vydaná ministerstvem financí Cookových ostrovů v roce 2008, je ražena v ryzosti nejčistšího stříbra ve špičkové kvalitě proof o váze neuvěřitelných 100 uncí neboli 3110 gramů. Tato exkluzivní mince vychází ze série šesti mincí (Tall Ships of the 20th century) věnovaných nejslavnějším plachetnicím dvacátého století.
V sérii Plachetnice 20. století byly vydány tyto mince: norská - Christian Radich, německá - Preussen - Carl Laeisz, německo/ruská - Kruzenshtern - Adam Johann von Krusenstern, ruská - Sedov - Georgyi Sedov, americká - Thomas W. Lawson a francouzská - France II - Victor Lagniel.

Mince na svém rubu zobrazuje německý pětistěžník pojmenovaný po německém státu a Pruském království, který byl postaven v roce 1902 pro lodní společnost F. Laeisz. Byla to jediná loď této třídy v rámci světové obchodní flotily nesoucí šest plachet na každém sloupu. Plachetnice Preussen byla do roku 2000 jediný pětistěžnik tohoto typu na světě! Slavnou plachetnici doplňuje portrét majitele lodi - Carl Laeisz. Líc zobrazuje tradiční portrét královny Elizabeth II. od Ian Rank-Broadleyho, nápisy „ELIZABETH II“, „COOK ISLANDS“ a nominální hodnotu.
Mince je uložena v silné plastové kapsli, kterou lze odšroubovat, a je dodávána v luxusní dřevěné zamykatelné truhle hnědé barvy spolu s číslovaným certifikátem věrohodnosti v limitovaném nákladu pouze 400 kusů pro celý svět!!! Součástí mince jsou i dvě ilustrované brožury v anglickém a ruském jazyce, popisující jednotlivou plachetnici z této série.