+420 232 003 050 – zákaznická linka

 po–pá 08:30–17:00

Informace

 

Největší nabídka

Máme největší nabídku sběratelských mincí na trhu.
 

Diskrétní balení

Jistě oceníte naše pečlivě zabalené, pojištěné a diskrétně označené zásilky.
 

Garance výkupu

Co prodáváme, to také umíme od Vás koupit.
 

5 kamenných prodejen

Prohlédněte si zboží na prodejnách v Praze, Brně, Ostravě a Bratislavě.
Zboží si můžete též vyzvednout na našem POINT místě v Liberci.
Máme s Puncovním úřadem uzavřenou dohodu o umožnění kontrolních internetových nákupů.

Analýzy trhu obchodu zlataky.cz

Zlato očekává dnešní rozhodnutí ECB+++11

12/09/2019/ Zlaťáky.cz - Zlato ve středu 11. září mírně ožilo po zhruba týdenním poklesu z hodnot, kterých dosáhlo na začátku září. Situace posledních dní odráží atmosféru na burzách, především zvýšenou chuť investorů po oživujících akciích a dluhopisech. Sentiment na trzích se změnil, ne však zásadně. Stále je cítit obava z možné hospodářské krize, nejsou dořešeny rozepře USA a Číny na poli obchodu. A stále platí, že je zlato nejdražší za posledních šest

Faktorem, který může opět podpořit zlato, je rozhodnutí centrálních bank o snížení úrokových sazeb. Zasedání ECB, kde bude probírána monetární politika, proběhne dnes, zasedání FED a Japonské centrální banky proběhne příští týden. Dnešní rozhodnutí v Evropě může připravit půdu pro podobné kroky ve Spojených státech a v Japonsku. Ze strany ECB se očekává velmi mírné snížení sazeb směrem do mínusu (hlavní sazba je aktuálně 0,00 %; depozitní sazba -0,40 %). Příští týden se od FEDu očekává mírné snížení sazeb o 0,25 %. Tisková konference Evropské centrální banky začíná ve 14:30 a je možné ji sledovat živě na Youtube.

Položme si otázku: Bylo nedávných 1 551 USD za trojskou unci maximem, na které si zlato v tomto cyklu sáhlo a teď ho čeká sestup či stagnace? Nebo se jedná jen o korekci, po které se má zlato šanci podívat se nad 1 600 USD za unci či ještě výše? To dnes neví nikdo. Budoucnost předvídat neumíme, víme však, že eskalující problémy, které zlato vytáhly až ke zmiňovanému nedávnému maximu, tu jsou stále:

- Obchodní válka mezi USA a Čínou
- Zpomalující ekonomika
- Stále více se zamotávající kauza Brexit
- Zadlužování Spojených států a přicházející recese tamtéž
- Očekávání snížení úrokových sazeb, zlevnění a další emise papírových peněz
- Hrozba inflace (jen v ČR se už třetím rokem drží nad 2,0 %, přesněji řečeno od srpna 2017)

Ani jeden z výše uvedených globálních problémů se za minulý týden dál. Naopak. Reakce trhů na rozhodnutí centrálních bank může napovědět o nejbližším vývoji cen zlata, ale i dalších obchodovaných titulů.

Autor aktuality: Lukáš Joklpátek 23. srpna 2019


Starší analýzy trhu


Archiv analýz